logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 536840
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie Drukuj Email
Środa, 15. Listopad 2017 00:08

W dniu 6 listopada odbył się w naszej szkole XIV Konkurs Recytatorski „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie”. Podobnie jak w latach ubiegłych imprezę objął Honorowym Patronatem Starosta Tatrzański Pan Piotr Bąk. W konkursie wzięło udział 158 uczestników z 18 szkół powiatu tatrzańskiego. Przesłuchania odbywały się w 4 kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca zajęli:

● grupa I – klasy I – III:  Anna Gąsienica – Giewont (SP nr 1 w Zakopanem),

● grupa II – klasy IV – V: Oliwia Stanek (SP nr 1 w Białym Dunajcu),

● grupa III – klasy VI – VII: Zofia Chowaniec (SP w Poroninie),

● grupa IV – klasy II – III gimnazjum: Marcin Głowacz (SP w Poroninie).

Nagrodę Starosty Tatrzańskiego otrzymała Julia Kiełbik (SP nr 5 w Zakopanem).

 

Uczestników oceniało jury w składzie:

a)  w grupie klas I – III

Maria Dawidek (animator kultury, kierownik Zespołu Regle); Beata Łukaszczyk (SP Murzasichle – nauczyciel), Maria Śliwińska (SP Poronin – nauczyciel).

b) w pozostałych grupach wiekowych:

s. Cecylia Tomaszewska (Przełożona Domu Sióstr Michalitek), Zofia  Król – Łęgowska (przedstawiciel Starostwa Powiatowego  w Zakopanem), Krzysztof Najbor (aktor Teatru Witkacego w Zakopanem), Katarzyna Szwajnos – Różak (przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, które zapewniła Rada Rodziców, a laureaci nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem oraz Panią Marię Dawidek. Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy za rok.

 

Pełne wyniki konkursu w załączniku.


 
XXI Międzygminny Konkurs Recytatorski w Kościelisku Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:52

Odnieśliśmy sukcesy  XXI Międzygminnym Konkursie Recytatorskim im. S. Nędzy – Kubińca, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku. Zofia Chowaniec z klasy VII b zajęła I miejsce w kategorii gwarowej, a 4 inne osoby otrzymały wyróżnienia: Andrzej Dorula, Stansław Mika, Karolina Szostak i Jakub Gocał. Uczniów przygotowały do konkursu pani Katarzyna Budyn, Anna Bartol i Anita Żegleń. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:44

Uczniowie naszej szkoły fantastycznie zaprezentowali się w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Wiktoria Dorula piosenką „Moja babcia lubi jazz” wyśpiewała nagrodę Grand Prix, Paweł Krupa zajął I miejsce, a Zosia Chowaniec i Zosia Czernik otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie uczniom oraz pani Magdalenie Kuchcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Pomagać skutecznie, czyli jak być dobrym wolontariuszem Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:27

W  bieżącym roku szkolnym grupa 20 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Kuchty  bierze udział w projekcie „Inkubator wolontariatu Podhala, Spisz i Orawy” adresowanym do młodzieżowych grup wolontariatu, a organizowanym m.in. przez Podhalańską Lokalną Grupę Działania. W ramach projektu nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach i szkoleniach. Na spotkaniu z Szymonem Hołownią rozmawiali m.in. o problemie bezdomności, o Dobrej Fabryce, czyli fundacji na rzecz Afryki, ale również o idei wolontariatu i etyce działania wolontariusza.


 
Podhalańskie i spiskie drogi do wolności Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 22:41

Nasi uczniowie zajęli I miejsce w eliminacjach gminnych powiatowego konkursu „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów gimnazjów. Tematyka tegorocznej edycji konkursu  to „Rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczpospolitej”.

Wyniki etapu gminnego konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Poronina w składzie: Maria Libera, Matylda Mazurkiewicz i Jakub Gocał – 15 pkt;
II miejsce drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem w składzie: Dominika Piszczór, Dawid Bubla i Andrzej Skorusa – 13 pkt;
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zębie w składzie: Grzegorz Hodurek, Adam Kula i Jakub Molek – 12 pkt.
W etapie powiatowym nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy.


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 63