logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 356 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 770159
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:44

Uczniowie naszej szkoły fantastycznie zaprezentowali się w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Wiktoria Dorula piosenką „Moja babcia lubi jazz” wyśpiewała nagrodę Grand Prix, Paweł Krupa zajął I miejsce, a Zosia Chowaniec i Zosia Czernik otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie uczniom oraz pani Magdalenie Kuchcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Pomagać skutecznie, czyli jak być dobrym wolontariuszem Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:27

W  bieżącym roku szkolnym grupa 20 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Kuchty  bierze udział w projekcie „Inkubator wolontariatu Podhala, Spisz i Orawy” adresowanym do młodzieżowych grup wolontariatu, a organizowanym m.in. przez Podhalańską Lokalną Grupę Działania. W ramach projektu nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach i szkoleniach. Na spotkaniu z Szymonem Hołownią rozmawiali m.in. o problemie bezdomności, o Dobrej Fabryce, czyli fundacji na rzecz Afryki, ale również o idei wolontariatu i etyce działania wolontariusza.


 
Podhalańskie i spiskie drogi do wolności Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 22:41

Nasi uczniowie zajęli I miejsce w eliminacjach gminnych powiatowego konkursu „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów gimnazjów. Tematyka tegorocznej edycji konkursu  to „Rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczpospolitej”.

Wyniki etapu gminnego konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Poronina w składzie: Maria Libera, Matylda Mazurkiewicz i Jakub Gocał – 15 pkt;
II miejsce drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem w składzie: Dominika Piszczór, Dawid Bubla i Andrzej Skorusa – 13 pkt;
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zębie w składzie: Grzegorz Hodurek, Adam Kula i Jakub Molek – 12 pkt.
W etapie powiatowym nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy.


 
Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK Bolesława Duszy „Szaroty” Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 22:26

Nasi uczniowie wraz z panem Jackiem Kuciem wzięli udział w III Rajdzie Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK Bolesława Duszy "Szaroty". Rajd odbył się na trasie: Bielanka – Raba Wyżna - Harkabuz - Żeleźnica – Bukowina Osiedle – Odrowąż. W czasie trwania rajdu uczestnicy poznali dzieje niepodległościowego podziemia zbrojnego z lat 1939–1945 na terenie Podhala i okolic. Dotarli do miejsc i obiektów związanych z historią walk o niepodległość Polski, mogli uczestniczyć w rekonstrukcji wydarzeń w terenie. W trakcie Rajdu odbył się II Bieg Patriotyczny im. Władysława Szepelaka ps. "Mały", który wygrali nasi uczniowie: Wiktoria Tragarz, Jakub Gocał, Matylda Mazurkiewicz. Musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również znajomością historii. Gratulujemy!


 
Nagrody i wyróżnienia z okazji Święta Edukacji Narodowej Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Październik 2017 20:24

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu naszych nauczycieli i pracowników szkoły otrzymało zaszczytne nagrody i wyróżnienia.

Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymały z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty: mgr Renata Tragarz i mgr Anita Żegleń.

Nagrody Wójta Gminy Poronin za wyjątkowe osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymały: mgr Zofia Chowaniec - dyrektor szkoły oraz mgr Renata Sieczka.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej w Poroninie otrzymali w tym roku: mgr Katarzyna Budyn (wicedyrektor), mgr Bożena Filipiak, mgr Barbara Kosińska, mgr Magdalena Kuchta, mgr inż. Rafał Łukaszczyk, mgr Katarzyna Stołowska, mgr Elżbieta Styrczula, mgr Mateusz Timek, mgr Renata Tragarz, mgr Anita Żegleń, Małgorzata Karpiel, Anna Galica, Renata Grela, Czesława Orawiec, Stanisław Orawiec. Serdecznie gratulujemy!


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 71