logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 667515
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Zapraszamy na II Szkolnik na Grapie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Sobota, 03. Czerwiec 2017 11:38

W dniu 4 czerwca (niedziela) w godzinach 14.00 – 20.00 odbędzie się w naszej szkole II Szkolnik na Grapie. Miejsce imprezy to boisko szkolne przy ul. Piłsudskiego 34.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji: otwarcie Grapika - nowego placu zabaw, loterię "Piąteczkowo", Jadło na Grapie, Caffe Belfer, występy Młodszych Panów, samochód strażacki i pokazy ratownictwa, ekscytujący slackline, motor show, pokazy tańca, występ niesamowitej grupy teatralnej, rozgrywki rodzinne i wiele innych atrakcji. Do zobaczenia w niedzielę! Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Mistrz Ortografii 2017 Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Maj 2017 21:12

Zapraszamy uczniów z klas III – VI szkół podstawowych oraz gimnazjum powiatu tatrzańskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu ortograficznego. Odbędzie się on w naszej szkole w dniu 8 czerwca 2017 roku o godz. 11.00. Szczegóły w regulaminie. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
III Maraton Czytania i Noc w Muzeum w naszej szkole Drukuj Email
Środa, 17. Maj 2017 21:52

W najbliższy piątek (19 maja br.) organizujemy w naszej szkole III Maraton Czytania "Czytam, bo tak!" tym razem pod tytułem "Skarby z lamusa". Chcemy odkurzyć mniej lub bardziej zapomniane książki z dzieciństwa naszych absolwentów, nauczycieli, rodziców, babć, dziadków...
Szczegółowe informacje:

data wydarzenia: 19 maja 2017 r. od godz. 12.00 - do północy (0.00),
miejsce: Szkolne Muzeum Historyczno - Regionalne (w budynku Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie - ul. Piłsudskiego 34,
czytają: uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice, osoby zaprzyjaźnione ze szkołą,
organizatorzy: klasa II a gimnazjum z wychowawcą przy wsparciu Dyrektora Zespołu Szkół w Poroninie i Rady Rodziców.

Tegoroczna edycja Maratonu odbywa się w naszym szkolnym muzeum - chcemy przy tej okazji włączyć się w europejską akcję - Noc Muzeów, która w wielu miastach Polskich odbywa się w tym roku 20 maja.

Zapraszamy wszystkich do udziału w maratonie.

 

 


 
Warszawa da się lubić! Drukuj Email
Sobota, 20. Maj 2017 16:56

".... A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!" ...

 

W dniach 10 -12 maja br. uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili m.in. Niewidzialną Wystawę, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sportu i Turystyki, Zamek Królewski. Byli z wizytą w TVP przy Woronicza 17 oraz na Stadionie Legii. Świetnie bawili się w Centrum Nauki Kopernik. Spacerowali po Starym Mieście i Łazienkach. Najbardziej wzruszającym momentem wycieczki była wizyta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze na grobach "Alka", "Rudego" i "Zośki". Zatrzymali się też przy grobie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To była ważna lekcja historii.

 

 

 


 
Najlepsi czytelnicy Drukuj Email
Sobota, 20. Maj 2017 15:32

Znamy najlepszych czytelników w powiecie tatrzańskim! W XII Konkursie Czytelniczym „Szare, bure i łaciate, czyli człowiek i zwierzę za pan brat” organizowanym przez naszą szkołę we współpracy z Gminną Biblioteką i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poroninie wzięło udział blisko 80 uczniów z 11 szkół powiatu tatrzańskiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test ze znajomości konkursowych lektur, a najlepsi stoczyli bój w finale ustnym – wszyscy świetnie się bawili. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym:

I miejsce – Piotr Całka (SP nr 5 w Zakopanem)

II miejsce – Gaja Graca – Dorociuk (SP nr 5 w Zakopanem)

II miejsce – Emilia Obłaźna (ZS w Białce Tatrzańskiej)

III miejsce – Aleksandra Okas (SP nr 5 w Zakopanem)

III miejsce – Zofia Miichalik ( ZS w Kościelisku)

III miejsce – Natalia Gil (ZS w Poroninie)

Wyróżnienia: Szymon Skupień (ZS w Murzasichlu), Alina Kamińska (SP nr 1 w Zakopanem), Kamila Nędzka (SP nr 5 w Zakopanem), Ewelina Szaflarska (SP w Stasikówce), Weronika Kowalczyk (ZS w Białce Tatrzańskiej). Gratulujemy i chcemy podkreślić, jak bardzo cieszy nas fakt, że w gronie nagrodzonych  znalazła się nasza uczennica z klasy VI b – Natalia Gil.

Organizatorzy dziękują Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury panu Andrzejowi Buńdzie za obecność i ufundowanie atrakcyjnych nagród książkowych oraz pani Elżbiecie Stoch – kierownikowi Gminnej Biblioteki za słodki poczęstunek!


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 67