logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1318461
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Polubiliśmy Zumbę
Czwartek, 09. Styczeń 2014 00:55

Przygoda z Zumbą w naszej szkole zaczęła się w zeszłym roku szkolnym w ramach dodatkowych zajęć dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum i trwa do dzisiaj. Zajęcia te, prowadzone przez panią Małgorzatę Karpiel, od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Ćwiczymy raz w tygodniu w grupie liczącej ok. 35 osób.Dla niezdecydowanych, którzy chcieliby lepiej poznać tę ciekawą formę spędzania wolnego czasu, podajemy kilka informacji. Zumba  to  taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich  oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.

Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy: hip-hop, soca, sambę, salsę, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy  Bollywood  i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (squat, lunge).

 

 

 

 


 

 
RED RIDING HOOD, czyli nowe przygody Czerwonego Kapturka
Czwartek, 09. Styczeń 2014 00:24

Członkowie kółka języka angielskiego wraz z opiekunem, panią mgr Karoliną Żmich przygotowali dla uczniów naszej szkoły mikołajkową niespodziankę. Przedstawili inscenizację Czerwonego Kapturka ... w języku angielskim! Spektakl pokazał współczesną wizję historii dzielnej dziewczynki wędrującej do babci z koszykiem smakołyków. Kapturek nie tylko nosił czerwoną czapkę bejsbolówkę zamiast pelerynki, ale również chętnie i długo rozmawiał przez komórkę. Wszyscy byli pod wrażeniem wielkich umiejętności aktorów. Uwagę  widzów zwróciły również angielskie reklamy. Doceniamy to, że uczniowie włożyli wiele pracy w przygotowanie przedstawienia. Zakończenie, które zupełnie odbiegało od baśniowej historii,  ogromnie rozbawiło publiczność.

Galeria


 
Gimnazjaliści w Krakowie
Środa, 08. Styczeń 2014 23:45

28 listopada 2013 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych gimnazjum do Krakowa. Uczniowie wraz z paniami Marią Śliwińską, Izabelą Klamerus i Zofią Chowaniec zwiedzili miasto i weszli w podmuchach porywistego wiatru na Kopiec Kościuszki. Największe wrażenie zrobiły jednak Podziemia Rynku. Połączenie historii i tradycji muzealnej z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi bardzo się wszystkim spodobało. Posłuchać średniowiecznych kupców namawiających do zakupu sukna można tylko w Krakowie ...

 


 

 
Współpraca z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Środa, 08. Styczeń 2014 22:37

Nasza szkoła bierze udział w wielu przedsięwzięciach związanych z wychowaniem patriotycznym i pielęgnowaniem pamięci o Patronie – Legionach Polskich. W bieżącym roku szkolnym podjęliśmy  współpracę z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Pani dyrektor Zofia Chowaniec wzięła udział w konferencji zorganizowanej z okazji inauguracji Klubu Nauczyciela Historii. Uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w ogólnopolską akcję Mamy Niepodległą zorganizowaną przez Muzeum. Wysyłaliśmy do rodziny i znajomych okolicznościowe kartki upamiętniające rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zdjęcie, które prezentujemy obok tekstu, wzięło udział w plebiscycie na najciekawszą fotografię dokumentującą przebieg akcji.


 
Dzień Patrona
Środa, 08. Styczeń 2014 01:35

Stało się już tradycją, że tuż przed Świętem Odzyskania Niepodległości, obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona. W dniu 8 listopada br. o godz.8.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej w kościele parafialnym w Poroninie. Potem udaliśmy się do auli, aby podziwiać program poetycko – muzyczny o tematyce patriotycznej. Apel z tej okazji był pełen powagi i wzbudzał refleksję. Później było już jednak tylko wesoło. Braliśmy udział w konkursach wiedzy o Legionach Polskich, rywalizowaliśmy w wojennych konkurencjach, takich jak: musztra, dosiadanie konia, tor przeszkód, rzut granatem, bandażowanie „rannych”. Wygłaszaliśmy również przemowy, którymi mogli żegnać mieszkańcy Poronina swoich Strzelców zaciągających się do oddziałów organizowanych przez Józefa Piłsudskiego. To była nie tylko zabawna, ale również bardzo mądra lekcja historii.

Dla zainteresowanych zamieszczamy quiz, który rozwiązywali uczniowie klas IV – VI.

Galeria

 

 


 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 85 z 90