logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 297 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1316862
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Boże Narodzenie – radość i pokój dla wszystkich ludzi dobrej woli
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:13

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku dzieliliśmy się radością Bożego Narodzenia z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej w Zakopanem. Uczniowie klasy Va oraz wolontariusze w gimnazjum wraz z paniami mgr Magdaleną Kuchtą i mgr Anitą Żegleń pojechali w dniu 19 grudnia do DPS- u, aby spotkać się z pensjonariuszami, złożyć im życzenia, łamać się opłatkiem i wspólnie śpiewać kolędy. Piątoklasiści przedstawili program artystyczny związany tematycznie z Bożym Narodzeniem.  W dniu 20 grudnia przeżywaliśmy radosną atmosferę Świąt w naszej szkole. W klasach rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia na Podhalu i różnych regionach Polski. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie kolęd i oglądali jasełka. Po zajęciach lekcyjnych pozostałe klasy obejrzały program przygotowany przez klasę Va.

 

Galeria


 

 
Tanecznie, kolorowo, międzynarodowo
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:04

W dniu 17 grudnia br. odbył się w auli Zespołu Szkół w Poroninie  koncert muzyczny z udziałem zespołów wokalno – tanecznych z Mołdawii i Białorusi. Młodzi artyści zachwycili uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wspaniała choreografia, piękne, barwne  stroje, doskonałe wyszkolenie tancerzy i śpiewaków zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W programie wystąpiły zespoły: Fantezia i Soarele z Kiszyniowa, Serpantin z Dubossary oraz Wesoła Karuzela i Altanka z Witebska. Mołdawianie i Białorusini zaprezentowali swoje  tańce ludowe, współczesne oraz klasyczny balet. Niektóre grupy taneczne są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów . Swoją karierę rozpoczynali w nich wybitni mistrzowie sceny mołdawskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Nasi uczniowie docenili kunszt i zaangażowanie artystów. Brawom nie było końca.

 

Galeria


 

 
Smaczna sobota
Czwartek, 09. Styczeń 2014 01:49

W sobotę można robić wiele różnych rzeczy: grać na komputerze, oglądać TV, grać w LOL-a  czy spać do południa. Uczniowie gimnazjum w Poroninie znaleźli o wiele ciekawszy sposób spędzenia grudniowej soboty. Grupa dziennikarska pracowała z panią Anitą Żegleń nad stworzeniem swojej gazety szkolnej, a członkinie kółka regionalnego pod opieką pani Marii Śliwińskiej trudziły się nad udoskonaleniem umiejętności cukierniczych. Wreszcie nadszedł upragniony czas degustacji wypieków. Młodym dziennikarzom bardzo zasmakowały kruche babeczki, więc postanowili uwiecznić fakt sobotniego spotkania w formie  tej oto notatki. Cóż... było ciekawie, zabawnie, pysznie i całą szkołę mieliśmy dla siebie.

 

Galeria


 

 
Nagrody w konkursie recytatorskim Przyroda w poezji Jana Kasprowicza
Czwartek, 09. Styczeń 2014 01:19

Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w konkursie recytatorskim upamiętniającym 153. rocznicę urodzin Jana Kasprowicza, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Kasprowicza w Poroninie. Oto wyniki:

Magdalena Dziubas -  I miejsce

Jakub Jarecki - II miejsce

Józef Gut - III miejsce

Kinga Łukaszczyk - wyróżnienie

Uczniów przygotowała do konkursu pani mgr Maria Śliwińska. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Galeria


 

 
Drugoklasiści na wycieczce w Bochni
Czwartek, 09. Styczeń 2014 01:02

W dniu 10 grudnia  2013 r. uczniowie klasy II a i II b pod opieką wychowawczyń pani Laury Zięby - Jasińskiej i pani Barbary Kosińskiej oraz pani bibliotekarki Łucji Piłat zwiedzali Kopalnię Soli w Bochni. Drugoklasiści wzięli udział w programie edukacyjnym "Górnik dawniej i dziś". Dzięki tym zajęciom dzieci poznały rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków oraz żywioły, z jakimi zmagali się ludzie pracujący pod ziemią. Program obejmował zwiedzanie podziemi połączone z zajęciami animacyjnymi i sportowo – rekreacyjnymi.

 

 

Galeria


 

 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 84 z 90