logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1239901
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Statuetka „Gloria 2014” dla Zespołu Szkół w Poroninie
Niedziela, 16. Luty 2014 00:45

Z wielką radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Poroninie zwyciężyli w  XI Międzyszkolnym Konkursie Jasełek Gloria 2014 odbywającym się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w kategorii współczesnej dzieci starszych. W przedstawieniu przygotowanym przez naszych uczniów wzięły udział aż trzydzieści cztery osoby. Pokazano sceny ewangeliczne związane z Bożym Narodzeniem. Była to piękna  opowieść o historii Boga, który z wielkiej miłości do ludzi opuścił niebo i  przyszedł do człowieka. Mottem widowiska były słowa:  „Zaproś wędrowca, drzwi nie zatrzaskuj”. Uczniów przygotowali do występu s. Zofia Gędźba, ks. Damian Kuchta, mgr Magdalena Kuchta. Serdecznie gratulujemy!

 

Galeria


 

 
Owoce w szkole
Niedziela, 16. Luty 2014 00:41

Już kolejny rok uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Poroninie biorą udział w programie Owoce w szkole. Otrzymują kilka razy w tygodniu pyszne porcje owocowo-warzywne. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców  i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Sprawami organizacyjnymi związanymi z programem zajmuje się mgr Barbara Kosińska.
 

 

 
Szklanka mleka
Czwartek, 13. Luty 2014 22:46

Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym Szklanka mleka. Jednym z założeń tego programu jest zachęcenie dzieci do picia mleka i spożywania jego przetworów. Uczniowie klas I – III codziennie otrzymują kartonik mleka. Sprawami organizacyjnymi zajmuje się mgr Renata Sieczka.


 

 
 

 

 
Kodeks 2.0 przyjęty
Niedziela, 19. Styczeń 2014 18:05

W dniu 15 stycznia 2014 r. zostały w naszej szkole przyjęte do realizacji Kodeksy 2.0, które są  jednym z elementów Programu Szkoła z klasą 2.0. Dokumenty te regulują zasady korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Kodeksy 2.0 w Gimnazjum oraz w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Poroninie zostały wypracowane w toku dyskusji toczącej się od kilku tygodni na forum klas i poziomów edukacyjnych. Wpływ na kształt tych dokumentów mieli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

W pierwszej fazie dyskusji każda klasa wypracowywała swoją propozycję zapisów w kodeksie. Debaty szkolne w gimnazjum oraz szkole podstawowej pozwoliły wypracować robocze wersje tych dokumentów. Członkowie Rady Pedagogicznej zatwierdzili ostateczną wersję Kodeksów 2.0 w szkole podstawowej i gimnazjum. 
Prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami. Materiały w załącznikach.

Kodeks Gimnazjum

Kodeks Szkoły Podstawowej


 

 
INFO Z GRAPY
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:25

Informujemy z przyjemnością, że właśnie ukazał się 1. numer szkolnego czasopisma pod nazwą INFO Z GRAPY. Można w nim znaleźć ciekawostki dotyczące życia szkoły, wiadomości o sukcesach uczniów, o organizowanych imprezach oraz przeczytać wywiad  z panią dyrektor Zofią Chowaniec. Autorami tekstów, rysunków i zdjęć jesteśmy my – członkowie kółka dziennikarskiego w składzie: Areta Bafia, Paulina Chowaniec, Arek Dorula, Bartek Dorula,  Jan Galica (oprawa plastyczna), Kuba Jarecki (foto),  Natalia Knapczyk, Natalia Król,  Karolina Kuźma, Ania Pawlikowska,  Tomek Polak, Jędrek Sieczka, Karolina Skupień oraz nasza opiekunka, mgr Anita Żegleń. Życzymy rodzicom, uczniom i sympatykom naszej szkoły przyjemnej lektury.


 
« PoczątekPoprzednia818283848586878889NastępnaOstatnie »

Strona 82 z 89