logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 807994
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Wsiąść do pociągu wcale nie byle jakiego Drukuj Email
Środa, 25. Kwiecień 2018 19:06

W dniu 21 kwietnia ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Codziennie kilkanaście pociągów będzie zatrzymywać się na stacji w Poroninie. Nasi uczniowie wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Budyn oraz z panią Elżbietą Styrczulą testowali jazdę pociągiem nowej kolei. Atrakcji było sporo, kolejarze zdali egzamin w oczach naszych uczniów.

 

 


 
822 nowe książki w szkolnej bibliotece Drukuj Email
Środa, 25. Kwiecień 2018 18:53

W ubiegłym roku biblioteka szkolna znacząco wzbogaciła swój księgozbiór. Dzięki funduszom pozyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono 822 książki na kwotę 15 000 zł. Znajduje się wśród nich się wiele poczytnych nowości.

Nowe książki uczniowie mogli obejrzeć podczas promocji Programu, która odbyła się w auli hali sportowej. Każdy mógł wybrać dla siebie coś, co chciałby przeczytać. Kiedy już książki znalazły się w bibliotece, mnóstwo uczniów ustawiło się w kolejce, aby nareszcie wypożyczyć swoją wymarzoną lekturę. Najbardziej poczytne okazały się serie: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Dziennik cwaniaczka”, „Dary Aniołów” oraz „Igrzyska śmierci”.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez pana Jacka Kucia oraz pana Rafała Łukaszczyka, a promującego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

… nie zapominajcie o odwiedzinach szkolnej biblioteki!

 

Film: https://www.youtube.com/watch?v=wyAzAZiyNuI&feature=share


 
Harcerze, urwisy i psotne dzieciaki Drukuj Email
Wtorek, 17. Kwiecień 2018 22:19

W dniu 15 maja odbędzie się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Czytelniczego przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego. Tytuł tegorocznego konkursu brzmi: „Harcerze, urwisy i psotne dzieciaki”.


Uczestnicy konkursu powinni zapoznać się z następującymi utworami:

 

  1. Adam Bahdaj: Stawiam na Tolka Banana
  2. Małgorzata Musierowicz: Noelka
  3. Edmund Niziurski: Księga urwisów
  4. Hanna Ożogowska: Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek
  5. Seweryna Szmaglewska: Czarne stopy

 

Szczegóły konkursu w załączniku. Zapraszamy!

Pobierz


 
Mój Chrystus połamany Drukuj Email
Wtorek, 17. Kwiecień 2018 22:07

Uczniowie naszej szkoły wraz z panem Jackiem Kuciem przygotowali widowisko Mój Chrystus połamany na podstawie książki Ramona Cue Romano SI o tym samym tytule. Przedstawienie mogli obejrzeć uczniowie i nauczyciele tuż przed Świętami Wielkanocnymi, natomiast rodzice i mieszkańcy Poronina zostali zaproszeni na występ w dniu 15 kwietnia do kościoła parafialnego w Poroninie. Mamy nadzieję, że spektakl dostarczył wzruszeń i wzbudził refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego człowieka. Dziękujemy s. Sylwanie i pani Magdalenie Kuchcie za reżyserie przedstawienia.

Więcej zdjęć na profilu społecznościowym naszej szkoły.

fot. ks. Arkadiusz Zych


 

 
Trzymamy kciuki za Jaśka! Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wtorek, 17. Kwiecień 2018 21:51

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajął nasz uczeń z klasy VIIa - Jan Węgrzyniak. Jego opiekunem naukowym jest pan Radosław Fiedler. Chcemy przypomnieć, że Jan Węgrzyniak to ubiegłoroczny wicemistrz Polski tego konkursu. Trzymamy kciuki za naszego ucznia w dalszych etapach!

 

 

 

 

 


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 73