logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 730424
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
XXI Międzygminny Konkurs Recytatorski w Kościelisku Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:52

Odnieśliśmy sukcesy  XXI Międzygminnym Konkursie Recytatorskim im. S. Nędzy – Kubińca, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku. Zofia Chowaniec z klasy VII b zajęła I miejsce w kategorii gwarowej, a 4 inne osoby otrzymały wyróżnienia: Andrzej Dorula, Stansław Mika, Karolina Szostak i Jakub Gocał. Uczniów przygotowały do konkursu pani Katarzyna Budyn, Anna Bartol i Anita Żegleń. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:44

Uczniowie naszej szkoły fantastycznie zaprezentowali się w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej. Wiktoria Dorula piosenką „Moja babcia lubi jazz” wyśpiewała nagrodę Grand Prix, Paweł Krupa zajął I miejsce, a Zosia Chowaniec i Zosia Czernik otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie uczniom oraz pani Magdalenie Kuchcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Pomagać skutecznie, czyli jak być dobrym wolontariuszem Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 23:27

W  bieżącym roku szkolnym grupa 20 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Kuchty  bierze udział w projekcie „Inkubator wolontariatu Podhala, Spisz i Orawy” adresowanym do młodzieżowych grup wolontariatu, a organizowanym m.in. przez Podhalańską Lokalną Grupę Działania. W ramach projektu nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach i szkoleniach. Na spotkaniu z Szymonem Hołownią rozmawiali m.in. o problemie bezdomności, o Dobrej Fabryce, czyli fundacji na rzecz Afryki, ale również o idei wolontariatu i etyce działania wolontariusza.


 
Podhalańskie i spiskie drogi do wolności Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 22:41

Nasi uczniowie zajęli I miejsce w eliminacjach gminnych powiatowego konkursu „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów gimnazjów. Tematyka tegorocznej edycji konkursu  to „Rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczpospolitej”.

Wyniki etapu gminnego konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Poronina w składzie: Maria Libera, Matylda Mazurkiewicz i Jakub Gocał – 15 pkt;
II miejsce drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem w składzie: Dominika Piszczór, Dawid Bubla i Andrzej Skorusa – 13 pkt;
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zębie w składzie: Grzegorz Hodurek, Adam Kula i Jakub Molek – 12 pkt.
W etapie powiatowym nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy.


 
Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK Bolesława Duszy „Szaroty” Drukuj Email
Wtorek, 14. Listopad 2017 22:26

Nasi uczniowie wraz z panem Jackiem Kuciem wzięli udział w III Rajdzie Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK Bolesława Duszy "Szaroty". Rajd odbył się na trasie: Bielanka – Raba Wyżna - Harkabuz - Żeleźnica – Bukowina Osiedle – Odrowąż. W czasie trwania rajdu uczestnicy poznali dzieje niepodległościowego podziemia zbrojnego z lat 1939–1945 na terenie Podhala i okolic. Dotarli do miejsc i obiektów związanych z historią walk o niepodległość Polski, mogli uczestniczyć w rekonstrukcji wydarzeń w terenie. W trakcie Rajdu odbył się II Bieg Patriotyczny im. Władysława Szepelaka ps. "Mały", który wygrali nasi uczniowie: Wiktoria Tragarz, Jakub Gocał, Matylda Mazurkiewicz. Musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również znajomością historii. Gratulujemy!


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 70