logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 335 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1374287
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Konkurs Czytelniczy Podróże po krainach wyobraźni
Poniedziałek, 07. Kwiecień 2014 22:34

W dniu 19 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Czytelniczego Podróże po krainach wyobraźni. Impreza ta już od dziewięciu lata organizowana jest przez Zespół Szkół w Poroninie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Poroninie. W tym roku w konkursie wzięło udział 71 uczestników z 11 szkół powiatu tatrzańskiego. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań.  Osoby z najwyższymi wynikami przeszły do finału, w którym należało rozpoznać i nazwać elementy garderoby z XIX wieku, uzupełnić mapę mentalną i przyporządkować rekwizyty do lektur konkursowych. Najlepsi w tym roku okazali się:

I miejsce – Jagoda Kuźniar (SP nr 5 w Zakopanem)

II miejsce (równorzędnie) - Małgorzata Stępień (SP nr 5 w Zakopanem); Zuzanna Szczypkowska (ZS nr 2 w Białym Dunajcu); Jakub Gocał (ZS w Poroninie); Mikołaj Baczyński (SP nr 2 w Zakopanem)

III miejsce – Wanda Stopka (SP nr 5 w Zakopanem)

Wyróżnienia: Natalia Skowyra (SP nr 2 w Zakopanem); Katarzyna Chowaniec (ZS w Poroninie); Andrzej Pietraszkiewicz (SP nr 5 w Zakopanem); Dawid Gondek (ZS nr 2 w Białym Dunajcu).

Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Poronin oraz Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kasprowicza w Poroninie za ufundowanie nagród. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy za rok

Galeria

 


 

 
Specjalistka od przyrody
Niedziela, 16. Marzec 2014 21:07

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Orawiec z klasy V a zajęła III miejsce w finale konkursu Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę, organizowanego przez Nadleśnictwo Nowy Targ. W konkursie brali udział uczniowie z 29 szkół powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego, zatem wynik naszej uczennicy należy uznać za wielki sukces. Serdecznie gratulujemy Oli oraz nauczycielom, którzy ją przygotowali do konkursu, pani Bożenie Filipiak i pani Anecie Siucie. W ramach nagrody nasza szkoła otrzymała ciekawe pomoce edukacyjne

 

 

 


 

 
Puchar Wójta Gminy Poronin dla naszej szkoły!
Niedziela, 16. Marzec 2014 20:54

W dniu 10 marca br. rozegrano w Suchem zawody o Puchar Wójta Gminy Poronin w slalomie gigancie. Uczniowie Zespołu Szkół w Poroninie wygrali wielką przewagą punktową zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum! Zwyciężyliśmy w wielu kategoriach wiekowych. Oto najlepsze miejsca naszych uczniów:

Zuzanna Galica – I miejsce; Szymon Kassowski – I miejsce; Łucja Pawlikowska – I miejsce; Kacper Rapacz – I miejsce; Wiktoria Tragarz – II miejsce; Jakub Jarecki – II miejsce,

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

Galeria

 


 

 
Szkolna olimpiada zimowa
Niedziela, 16. Marzec 2014 20:34

W dniu 6 marca zorganizowano zawody narciarskie w ramach Szkolnego Dnia Sportu. Uczniowie oraz rodzice rywalizowali w slalomie gigancie. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

Slalom gigant – narciarstwo zjazdowe

Grupa wiekowa

Zwycięzcy

grupa 1. Klasy I – II

Aleksandra Orawiec; Jakub Kassowski

grupa 2. Klasy III – IV

Zuzanna Żegleń; Klemens Buńda

grupa 3. Klasy V – VI

Maria Łukaszczyk; Klemens Marduła

grupa 4. Klasy I – III gimnazjum

Łucja Pawlikowska; Kacper Rapacz

grupa 5. - Rodzice

Beata Szewczyk; Michał Targarz

Slalom gigant – snowboard

grupa 1. Klasy I – III

Jakub Obrzut

grupa 2. Klasy IV – VI

Zuzanna Galica; Szymon Kassowski

grupa 3. Klasy I – III gimnazjum

Joanna Bachleda Curuś

 

Uczniowie i nauczyciele z radością ogrzali się przy poczęstunku przygotowanym przez przedstawicieli Rady Rodziców. Dziękujemy!

Galeria

 


 

 
POCZĄTEK I KONIEC - KOBIETA - TO JA!
Niedziela, 30. Marzec 2014 20:53

7 marca 2014 roku nasi najstarsi gimnazjaliści przygotowali wraz z panią Magdaleną Kuchtą program artystyczny dla Pensjonariuszek DPS - u w Zakopanem z okazji Dnia Kobiet. Jak zwykle było wesoło, chwilami nostalgicznie, a wszyscy dobrze się bawili.

 

 

 

 

 

 


 

 
« PoczątekPoprzednia71727374757677787980NastępnaOstatnie »

Strona 80 z 90