logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 279 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1374358
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Szkolny Festiwal 2.0 w Zespole Szkół w Poroninie
Poniedziałek, 02. Czerwiec 2014 20:23

Nasza szkoła jest jedną  z nielicznych szkół w Małopolsce i jedyną szkołą w powiecie tatrzańskim realizującą Program Szkoła z klasą 2.0. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zrealizowali 24 projekty, podczas których wykorzystywali w dużym  stopniu nowoczesne technologie informacyjno – komunikacyjne. W dniu 30 maja br. odbył się w naszej auli Szkolny Festiwal 2.0, na który zaproszono m.in. władze samorządowe Powiatu Tatrzańskiego, Gminy Poronin, rodziców, dyrektorów szkół, przedstawiciela Małopolskiego Kuratorium Oświaty, uczniów oraz inne osoby współpracujące ze szkołą. Goście mogli obejrzeć na specjalnie przygotowanych stoiskach rezultaty projektów – prezentacje multimedialne, filmy, przewodniki multimedialne, encyklopedię internetową, płyty, broszury, plansze itp. Uczniowie opowiadali o swojej pracy i zaangażowaniu. Kilka projektów zostało zaprezentowanych przez uczniów w formie miniwykładu  połączonego z pokazem multimedialnym. Wszystkim bardzo się spodobało takie świętowanie zakończenia projektów.

Galeria


 

 
Nasi na Kopieńcu
Czwartek, 22. Maj 2014 22:32

Nasi uczniowie uczestniczyli w dniu 22 maja br. w wycieczce w ramach lokalnej akcji sportowej – projekt „W-f z klasą”. Wędrowali pod opieką pani Renaty Tragarz, pana Michała Tragarza oraz pana Jacka Kucia na trasie Kopieniec – Nosal – Kuźnice. Na wycieczkę zaproszono również uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Nowego Bystrego.

Galeria

 

 

 

 

 


 

 
Nasza szkoła i statystyka
Wtorek, 29. Kwiecień 2014 21:31

Uczniowie klasy V b zrealizowali wraz z panią Jadwigą Krzos projekt „Nasza szkoła i statystyka”  w ramach Programu Szkoła z klasą 2.0. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.


 
Projekt Cyberstrach ma wielkie oczy
Poniedziałek, 28. Kwiecień 2014 23:17

Uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią, mgr Anitą Żegleń zrealizowali projekt w programie Szkoła z klasą 2.0. Piątoklasiści przeprowadzili i opracowali ankiety na temat bezpiecznego korzystania z internetu, zorganizowali konkurs plastyczny, napisali scenariusze i nakręcili filmy o zagrożeniach cyberprzestrzeni. Zachęcamy do obejrzenia filmów: Wielki rachunek (scenariusz Weronika Dziadkowiec), „Kolega” z sieci (scenariusz Rozalia Jamrych), Zazdrość (scenariusz Magdalena Dziubas). Z pewnością doświadczenia związane z realizacją projektu dały uczniom wiele satysfakcji. Nie tylko wiele się nauczyli, ale również świetnie bawili.

fot. z planu filmowego


Filmy
 
Konkurs na plakat rozstrzygnięty!
Poniedziałek, 28. Kwiecień 2014 23:04

Informujemy, że konkurs na plakat o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z komputera oraz internetu, organizowany przez klasę Va został w dniu 25 kwietnia br. rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Jury w składzie: Zofia Chowaniec (dyrektor), Katarzyna Budyn ( wicedyrektor, koordynator programu Szkoła z klasą 2.0 w szkole podstawowej), Anna Janas (pedagog szkolny), Rafał Łukaszczyk (opiekun SU), Anita Żegleń (opiekun projektu, wychowawca Va), Joanna Walkosz (uczennica), Dorota Górka (uczennica), Katarzyna Lańda (uczennica), Krystian Tatar (uczeń) ustaliło następujące wyniki konkursu:

 

W szkole podstawowej:

I miejsce - Aleksandra Cudzich (IV a)

II miejsce - Karolina Kułach (IV a)

III miejsce - Weronika Chowaniec - Lejczyk (IV a)

wyróżnienie - Katarzyna Ciołek (IV b)

 

W gimnazjum:

I miejsce - Jan Galica (G III)

II miejsce - Natalia Król (G I a)

Prace zostaną zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu projektu. Serdecznie gratulujemy.

Galeria

 


 

 
« PoczątekPoprzednia71727374757677787980NastępnaOstatnie »

Strona 77 z 90