logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 265 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1316866
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Gminny Turniej piłki nożnej w Zębie
Środa, 15. Październik 2014 21:22

W czwartek 25.09.2014 r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w gminnym turnieju piłki nożnej w Zębie. Pierwsze dwa miejsca były poza zasięgiem naszych reprezentantów, natomiast zacięty mecz o trzecie miejsce przegraliśmy tylko 0:1, zajmując ostatecznie IV miejsce w turnieju. Skład drużyny: Dawid Turza, Łukasz Polak, Patryk Szaflarski, Krzysztof Jamiński, Marcin Gut, Jan Świder, Patryk Orawiec, Kamil Bafia i Mateusz Gąsienica.

Paweł Serwatowicz

Galeria


 

 
Wycieczka do Niedzicy
Środa, 15. Październik 2014 20:54

W dniu 1 października 2014 roku uczniowie klasy 2, 3 a i 3 b SP brali udział w autokarowej wycieczce do Niedzicy. Mimo padającego deszczu humory dopisywały .

Najpierw zwiedzaliśmy zamek „Dunajec”, w którym przekonani byliśmy o obecności Białej Damy – księżniczki Brunhildy. Była jednak sprytniejsza od nas bo uważnie się rozglądaliśmy, ale nie pozwoliła się dostrzec. W zamkowych kazamatach zakuliśmy w dyby naszych klasowych „urwisów” i chyba poważnie wystraszyliśmy mieszkające tam nietoperze – nasz pisk na ich widok musiał zakłócić ich echolokację! Dziewczęta kręciły uparcie palcem w magicznym otworze po kajdanach legendarnego Janosika, który ma spełniać życzenia.

Bardzo podobały się nam zrekonstruowane komnaty ostatniej właścicielki hrabiny Ilony, w których był widać bogactwo i elegancję.

Następnie odbyliśmy rejs statkiem” Halny” po Zalewie Czorsztyńskim i nie mogliśmy uwierzyć, że pod nami jest zatopiona wieś. Na szczęście zachmurzone niebo pozwoliło na podziwianie jesiennego krajobrazu Pienin.

Po rejsie mieliśmy nadzieję na zbieranie kasztanów w parku zamkowym, ale niestety było ich niewiele na ziemi. Masa zamkniętych w skorupkach kasztanów na złość nam wisiała tuż nad naszymi głowami. Może bały się pochmurnej pogody?

Kolejna atrakcja to zwiedzanie Parku Miniatur w sąsiedztwie zapory wodnej. Można tam było zobaczyć ciekawe budynki architektury Podhala, Spisza i Orawy. Nam najbardziej podobały się makiety zamków, przy których czuliśmy się jak wielkoludy.

Na koniec byliśmy w Parku Linowym, gdzie można było szaleć do woli. Skakaliśmy na dmuchanych trampolinach i ślizgawkach. Pokonywaliśmy trasę linową, która wymagała wiele sprytu i odwagi.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do deszczowego Poronina.

Renata Sieczka

Galeria


 
Przed nami nowe wyzwanie!
Czwartek, 25. Wrzesień 2014 23:55

W bieżącym roku szkolnym przystępujemy do programu Szkół Promujących Zdrowie.

„Szkoła promująca zdrowie” – to szkoła, która a szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów i ich rodziców, wyposaża ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w uczniu poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronna edukację propagującą zdrowie, włącza do działań prozdrowotnych uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

 

 

 


 

 
Jesteśmy Szkołą z klasą!
Czwartek, 25. Wrzesień 2014 23:48

☺ W roku szkolnym 2013 / 2014 przystąpiliśmy do realizacji ogólnopolskiego Programu Szkoła z klasą 2.0., organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

☺ Wszystkie osoby zaangażowane w realizację Programu - pani dyrektor Zofia Chowaniec,

10 nauczycieli z gimnazjum, 15 nauczycieli ze szkoły podstawowej oraz koordynatorki – pani Katarzyna Budyn (szkoła podstawowa), pani Anita Żegleń (gimnazjum) wykonały zadania i ukończyły program.

☺ Uczennice prowadzące blogi o realizacji programu uzyskały wymagane odznaki.

☺ Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej uzyskaliśmy certyfikaty Szkoły z klasą w szkole podstawowej i w gimnazjum.

☺ Specjalne wyróżnienia („Dobre praktyki”) przyznane niektórym nauczycielom zagwarantowały nam zaszczytne tytuły „szkół eksperckich”.


 

 
Prowadzimy W-f z klasą!
Czwartek, 25. Wrzesień 2014 23:41

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół w Poroninie otrzymał certyfikat I edycji ogólnopolskiego programu „W-f z klasą” w szkole podstawowej i w gimnazjum. Przez wiele miesięcy kształtowaliśmy w uczniach nawyk regularnego uprawiania sportu. Organizowaliśmy zawody sportowe i wycieczki, blogowaliśmy na platformie CEO oraz debatowaliśmy, jak mądrze i skutecznie zachęcić uczniów do aktywności na lekcjach wychowania fizycznego. Koordynatorami programu byli: Renata Tragarz (gimnazjum) i Paweł Serwatowicz (szkoła podstawowa). Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w programie.

 

 

 

 

 


 

 
« PoczątekPoprzednia71727374757677787980NastępnaOstatnie »

Strona 74 z 90