logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1025172
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Konkurs literacki „Na tatrzańskim szlaku”
Piątek, 10. Styczeń 2014 00:18

Patrzmy[...]  na staw, co się tęczy,  i pawi, i stroi w kolory kolibrów. Musiał sprytny góralski staw podpatrzeć, jak tatrzańskie wody malował Wyczółkowski i teraz świetnie jego naśladuje malowanie.

Nadziwić się nie można.

(Kornel Makuszyński)

 

Na zdjęciu: Leon Wyczółkowski Morskie Oko, ok. 1909.,  własność prywatna.

 

Informujemy, że nasza szkoła we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym organizuje już po raz dziewiąty Konkurs literacki „Na tatrzańskim szlaku”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji  jest nieprzemijające piękno górskiej przyrody. Motto konkursu zaczerpnięte z jednego felietonów Kornela Makuszyńskiego pozwoli przypomnieć o przypadającej w bieżącym roku 130. rocznicy urodzin tego wybitnego pisarza, poety związanego z Zakopanem i Tatrami. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin w załączniku.


 

 
Latający dywan, trzęsienie ziemi i Teatr Robotyczny
Poniedziałek, 24. Luty 2014 00:13

Tuż przed feriami uczniowie z kółka przyrodniczego oraz matematycznego wraz z opiekunami mgr. Mateuszem Timkiem oraz mgr. Michałem Tragarzem wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było aktywne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie przez kilkanaście godzin oglądali ekspozycje i wykonywali niezwykłe eksperymenty. Oto niektóre z atrakcji, które dano było im przeżyć i zobaczyć: próbowali podróżować na latającym dywanie, tworzyli wieeeeeelkie bańki mydlane, za pomocą korbki wytwarzali prąd, bawili się w detektywów (rozpoznawali po śladach, kto jest mordercą), przeżywali symulację trzęsień ziemi, grali na harfie laserowej, sprawdzali wygodę łoża fakira, obejrzeli przedstawienie robotów pt. O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali, a w planetarium wzięli udział w interaktywnej podróży na Saturna. Jesteśmy pewni, że wspomnienia z wyjazdu, zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się w następnych latach na lekcjach matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii… a może jeszcze na kilku innych! Wyjazd odbył się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Galeria

 


 

 
Ferie w Chludowie
Niedziela, 23. Luty 2014 19:30

Grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką mgr Anny Bartol oraz mgr Renaty Sieczki spędziła podczas ferii kilka wspaniałych dni w zaprzyjaźnionej szkole w Chludowie. W programie pobytu znalazło się wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości pana dyrektora oraz nauczycieli z Zespołu Szkół im. ojca Mariana Żelazka w Chludowie nasi uczniowie zwiedzali Poznań, odbyli podróż zabytkowym tramwajem, jeździli na łyżwach, grali w kręgle, korzystali z centrum tenisowego i aquaparku. Uczniowie wrócili do Poronina wypoczęci i zadowoleni. Cieszymy się, że współpraca naszych szkół dostarczyła dzieciom tak wiele radości.

Galeria


 

 
Gratulacje dla Kingi!
Środa, 19. Luty 2014 02:12

30 stycznia 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XXXVIII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka. Uczennica naszego gimnazjum Kinga Łukaszczyk zajęła I miejsce w kategorii recytatorów. Młodą artystkę przygotowała do konkursu mgr Maria Śliwińska. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
Tropy i ślady
Środa, 19. Luty 2014 01:56

W dniu 30 I 2014 r. uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni Laury Zięby - Jasińskiej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "Tropy i ślady" w ramach programu aktywnej edukacji przyrodniczej dla szkół gmin podtatrzańskich Bliżej Tatr. Zajęcia odbyły się w Centrum Szkolenia Przyrodniczego w Zakopanem.

 

 

 

 

 

Galeria


 

 
« PoczątekPoprzednia71727374757677787980NastępnaOstatnie »

Strona 74 z 82