logo

Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 202 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 916215
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Dzień Nauczyciela Drukuj Email
Czwartek, 24. Październik 2013 00:15

Jak co roku, w dniu 14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Uczniowie naszej szkoły składali swoim nauczycielom i wychowawcom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od seansu filmowego, który odbył się w naszej szkolnej auli. Młodsi uczniowie poznawali techniki tresury psów. Następnie mogliśmy zobaczyć krótki apel przygotowany przez czwarte  klasy, na którym zaprezentowano niezbędne przyrządy pozwalające nauczycielowi przetrwać lekcję z niegrzecznymi uczniami. Pani Dyrektor Zofia Chowaniec złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Do życzeń dołączył się Przewodniczący Rady Rodziców pan Robert Chowaniec, który  złożył na ręce pani dyrektor bukiet kwiatów. Na sam koniec uroczystości samorząd szkolny ogłosił wyniki przeprowadzonej wcześniej ankiety o naszych nauczycielach. Najtwardszym nauczycielem roku został Pan Mateusz Timek. Miano najgłośniejszego nauczyciela (megafonu szkoły) otrzymał Pan Michał Tragarz. Najbardziej zabieganym nauczycielem (maratończykiem szkoły) została Pani Katarzyna Budyn. Natomiast medal dla  najzabawniejszego nauczyciela dostał Pan Jacek Kuć. Gratulujemy!

(pach)

 

GALERIA

 
Magiczny występ Drukuj Email
Czwartek, 24. Październik 2013 00:06

Ostatnio w naszej szkole odbył się wspaniały występ w wykonaniu mistrza Łukasza Podymskiego. Magik jest laureatem krajowych konkursów w iluzji scenicznej, wieloletnim uczestnikiem międzynarodowych seminariów i kongresów iluzjonistów. W recitalu iluzjonistycznym pt. Edukacyjny teatr magii nie zabrakło humoru, występów z mistrzem, pamiątkowych upominków w formie autografu oraz najważniejsze: radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Uczniowie kilku klas szkoły podstawowej w ciągu 45 minut mieli przyjemność podziwiać sztuczki, które zapamiętają na długo.

- Pierwszy raz w życiu widzieliśmy taki występ. Najlepsza sztuczka polegała na tym, że stół sam się uniósł.

- Ciekawe, że walizka była pusta, a później magik zaczarował i była pełna pieniędzy - mówią uczniowie klasy 2 b.

(nak)

 

GALERIA

 
Królowa pszczół w szkole! Drukuj Email
Środa, 23. Październik 2013 23:42

W dniu 1.10.2013r. odbyła się w naszej szkole prelekcja o pszczołach. Prowadzili ją dwaj pszczelarze, mieszkańcy  Poronina i Białego Dunajca. Prezentacja przeznaczona była dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Hodowcy  opowiadali, jak bardzo ważne są pszczoły dla człowieka. Uczniowie mogli pooglądać  rzeczy, które produkują te pożyteczne owady. Na koniec odbył się mały konkurs wiedzy o pszczołach. Zwycięzcy otrzymali słodką nagrodę - miód. Dziękujemy pszczelarzom za przybycie!

 

Więcej…
 
Witamy w nowym roku szkolnym Drukuj Email
Piątek, 30. Sierpień 2013 01:17

Zabierz uśmiech z traw i lasów
Ten ostatni raz,
Wakacyjny czas się skończył
Przyszedł zwykły czas.

(Tadeusz Szarawaryn)

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,

życzymy wszystkim wzajemnej życzliwości, zaufania, szkoły przyjaznej
i ciepłej, w której nauka i praca jest przyjemnością. Niech fascynująca przygoda odkrywania wiedzy i mądrości będzie miła i satysfakcjonująca. Wspaniałego roku szkolnego 2013/2014 - bogatego w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze!

Plan uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie w dniu 2 września 2013 r.:

● godz. 8.00 – msza św. w kościele parafialnym w Poroninie;

● ok. godz. 9.00 – spotkanie w auli hali sportowej ZS w Poroninie;

● ok. godz. 9.30 – spotkania z wychowawcami w klasach.

 
Wyprawka szkolna 2013 / 2014 Drukuj Email
Piątek, 30. Sierpień 2013 01:02

Podajemy poniżej najważniejsze informacje dotyczące dofinansowania zakupu podręczników w ramach wyprawki szkolnej 2013 / 2014.
Wzory wniosków do dyrektora szkoły – w załącznikach.

 

  1. Wyprawka przysługuje uczniom klas I – III, V SP.
  2. Kryterium dochodowe
    • kl. I – 539,00 (na osobę w rodzinie)
    • kl. II, III, V – 456,000 zł. (na osobę w rodzinie).
  3. Kryterium pozadochodowe (sytuacje losowe, inne).
  4. Wymagane dokumenty:

 

Termin składania wniosków:

do 13.09.2013 r. – sekretariat szkoły

 

INFORMACJA

Stypendia – wnioski o stypendia socjalne można odbierać u pani Anny Woźnicy – Dyrektora APO Gminy Poronin od dnia 2 września 2013 r.

 
« PoczątekPoprzednia71727374NastępnaOstatnie »

Strona 73 z 74