logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 667521
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Jesienią w Pienińskim Parku Narodowym Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Październik 2017 19:37

W dniu października  uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami – panią Renatą Tragarz oraz Michałem Tragarzem odbyli wycieczkę do Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie pokonali turystyczną trasę ze Sromowiec Niżnych na Trzy Korony (982 m n.p.m), następnie do Krościenka. Tam wycieczkę zakończyli w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego oglądając wystawę przyrodniczą. Było jesiennie, z pięknymi widokami i oczywiście bardzo sympatycznie.

 


 
Zmiana terminu Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie” Drukuj Email
Środa, 25. Październik 2017 21:45

Informujemy, że na prośbę wielu szkół został zmieniony termin XIV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie” – odbędzie się on w dniu 6 listopada br. o godz. 9.00. w auli Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie.

Termin zgłoszeń został wydłużony do 30 października

Jak co roku konkurs odbywa się pod honorowym Patronatem Starosty Tatrzańskiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie - regulamin – w załączniku.


 
Ognisko na dobry początek Drukuj Email
Niedziela, 15. Październik 2017 22:17

Na dobry początek ośmioletniej współpracy ze szkołą najlepsze jest ognisko integrujące rodziców, nauczycieli  i uczniów. W ostatnich dniach skorzystali z pięknej pogody uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią, panią Anną Bartol, przygotowując wraz z rodzicami pyszności kulinarne i świetną zabawę na świeżym powietrzu. Gratulujemy pomysłu.

Więcej zdjęć można obejrzeć na szkolnym profilu społecznościowym.

 

 

 

 


 
Z tej mąki … będzie chleb Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:37

Ostatnio otrzymaliśmy korespondencję od uczniów klasy III b. Przeczytajcie!

 

25 września wybraliśmy się do piekarni w Poroninie. Przywitał nas jej właściciel - pan Paweł Pawlikowski, który oprowadził nas po zakładzie i w ciekawy sposób opowiedział o etapach produkcji pieczywa. Obserwowaliśmy pracę urządzeń służących do wyrobu chleba, jak również zobaczyliśmy piec, w którym wypieka się pieczywo. Z przygotowanego wcześniej ciasta każdy mógł ulepić bułki, rogaliki i precelki. Wcale nie było to takie łatwe. Dzięki wycieczce poznaliśmy sposób wypieku chleba oraz ciężką pracę piekarza. Dziękujemy panu Pawlikowskiemu za miłą i serdeczną atmosferę oraz smaczne wypieki.

 

 


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 /2018 Drukuj Email
Czwartek, 31. Sierpień 2017 16:20

Rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się 4 września 2017r. w o godz. 800 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Poroninie. Po mszy ciąg dalszy uroczystego rozpoczęcia roku odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie.

 

 

 

 


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 67