logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 700109
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Owoce w szkole Drukuj Email
Niedziela, 16. Luty 2014 00:41

Już kolejny rok uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Poroninie biorą udział w programie Owoce w szkole. Otrzymują kilka razy w tygodniu pyszne porcje owocowo-warzywne. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców  i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Sprawami organizacyjnymi związanymi z programem zajmuje się mgr Barbara Kosińska.
 

 

 
Szklanka mleka Drukuj Email
Czwartek, 13. Luty 2014 22:46

Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym Szklanka mleka. Jednym z założeń tego programu jest zachęcenie dzieci do picia mleka i spożywania jego przetworów. Uczniowie klas I – III codziennie otrzymują kartonik mleka. Sprawami organizacyjnymi zajmuje się mgr Renata Sieczka.


 

 
 

 

 
Kodeks 2.0 przyjęty Drukuj Email
Niedziela, 19. Styczeń 2014 18:05

W dniu 15 stycznia 2014 r. zostały w naszej szkole przyjęte do realizacji Kodeksy 2.0, które są  jednym z elementów Programu Szkoła z klasą 2.0. Dokumenty te regulują zasady korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Kodeksy 2.0 w Gimnazjum oraz w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Poroninie zostały wypracowane w toku dyskusji toczącej się od kilku tygodni na forum klas i poziomów edukacyjnych. Wpływ na kształt tych dokumentów mieli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

W pierwszej fazie dyskusji każda klasa wypracowywała swoją propozycję zapisów w kodeksie. Debaty szkolne w gimnazjum oraz szkole podstawowej pozwoliły wypracować robocze wersje tych dokumentów. Członkowie Rady Pedagogicznej zatwierdzili ostateczną wersję Kodeksów 2.0 w szkole podstawowej i gimnazjum. 
Prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami. Materiały w załącznikach.

Kodeks Gimnazjum

Kodeks Szkoły Podstawowej


 

 
INFO Z GRAPY Drukuj Email
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:25

Informujemy z przyjemnością, że właśnie ukazał się 1. numer szkolnego czasopisma pod nazwą INFO Z GRAPY. Można w nim znaleźć ciekawostki dotyczące życia szkoły, wiadomości o sukcesach uczniów, o organizowanych imprezach oraz przeczytać wywiad  z panią dyrektor Zofią Chowaniec. Autorami tekstów, rysunków i zdjęć jesteśmy my – członkowie kółka dziennikarskiego w składzie: Areta Bafia, Paulina Chowaniec, Arek Dorula, Bartek Dorula,  Jan Galica (oprawa plastyczna), Kuba Jarecki (foto),  Natalia Knapczyk, Natalia Król,  Karolina Kuźma, Ania Pawlikowska,  Tomek Polak, Jędrek Sieczka, Karolina Skupień oraz nasza opiekunka, mgr Anita Żegleń. Życzymy rodzicom, uczniom i sympatykom naszej szkoły przyjemnej lektury.


 
Boże Narodzenie – radość i pokój dla wszystkich ludzi dobrej woli Drukuj Email
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:13

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku dzieliliśmy się radością Bożego Narodzenia z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej w Zakopanem. Uczniowie klasy Va oraz wolontariusze w gimnazjum wraz z paniami mgr Magdaleną Kuchtą i mgr Anitą Żegleń pojechali w dniu 19 grudnia do DPS- u, aby spotkać się z pensjonariuszami, złożyć im życzenia, łamać się opłatkiem i wspólnie śpiewać kolędy. Piątoklasiści przedstawili program artystyczny związany tematycznie z Bożym Narodzeniem.  W dniu 20 grudnia przeżywaliśmy radosną atmosferę Świąt w naszej szkole. W klasach rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia na Podhalu i różnych regionach Polski. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie kolęd i oglądali jasełka. Po zajęciach lekcyjnych pozostałe klasy obejrzały program przygotowany przez klasę Va.

 

Galeria


 

 
« PoczątekPoprzednia616263646566676869NastępnaOstatnie »

Strona 62 z 69