logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 668790
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Kodeks 2.0 przyjęty Drukuj Email
Niedziela, 19. Styczeń 2014 18:05

W dniu 15 stycznia 2014 r. zostały w naszej szkole przyjęte do realizacji Kodeksy 2.0, które są  jednym z elementów Programu Szkoła z klasą 2.0. Dokumenty te regulują zasady korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Kodeksy 2.0 w Gimnazjum oraz w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Poroninie zostały wypracowane w toku dyskusji toczącej się od kilku tygodni na forum klas i poziomów edukacyjnych. Wpływ na kształt tych dokumentów mieli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

W pierwszej fazie dyskusji każda klasa wypracowywała swoją propozycję zapisów w kodeksie. Debaty szkolne w gimnazjum oraz szkole podstawowej pozwoliły wypracować robocze wersje tych dokumentów. Członkowie Rady Pedagogicznej zatwierdzili ostateczną wersję Kodeksów 2.0 w szkole podstawowej i gimnazjum. 
Prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami. Materiały w załącznikach.

Kodeks Gimnazjum

Kodeks Szkoły Podstawowej


 

 
INFO Z GRAPY Drukuj Email
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:25

Informujemy z przyjemnością, że właśnie ukazał się 1. numer szkolnego czasopisma pod nazwą INFO Z GRAPY. Można w nim znaleźć ciekawostki dotyczące życia szkoły, wiadomości o sukcesach uczniów, o organizowanych imprezach oraz przeczytać wywiad  z panią dyrektor Zofią Chowaniec. Autorami tekstów, rysunków i zdjęć jesteśmy my – członkowie kółka dziennikarskiego w składzie: Areta Bafia, Paulina Chowaniec, Arek Dorula, Bartek Dorula,  Jan Galica (oprawa plastyczna), Kuba Jarecki (foto),  Natalia Knapczyk, Natalia Król,  Karolina Kuźma, Ania Pawlikowska,  Tomek Polak, Jędrek Sieczka, Karolina Skupień oraz nasza opiekunka, mgr Anita Żegleń. Życzymy rodzicom, uczniom i sympatykom naszej szkoły przyjemnej lektury.


 
Boże Narodzenie – radość i pokój dla wszystkich ludzi dobrej woli Drukuj Email
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:13

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku dzieliliśmy się radością Bożego Narodzenia z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej w Zakopanem. Uczniowie klasy Va oraz wolontariusze w gimnazjum wraz z paniami mgr Magdaleną Kuchtą i mgr Anitą Żegleń pojechali w dniu 19 grudnia do DPS- u, aby spotkać się z pensjonariuszami, złożyć im życzenia, łamać się opłatkiem i wspólnie śpiewać kolędy. Piątoklasiści przedstawili program artystyczny związany tematycznie z Bożym Narodzeniem.  W dniu 20 grudnia przeżywaliśmy radosną atmosferę Świąt w naszej szkole. W klasach rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia na Podhalu i różnych regionach Polski. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie kolęd i oglądali jasełka. Po zajęciach lekcyjnych pozostałe klasy obejrzały program przygotowany przez klasę Va.

 

Galeria


 

 
Tanecznie, kolorowo, międzynarodowo Drukuj Email
Czwartek, 09. Styczeń 2014 02:04

W dniu 17 grudnia br. odbył się w auli Zespołu Szkół w Poroninie  koncert muzyczny z udziałem zespołów wokalno – tanecznych z Mołdawii i Białorusi. Młodzi artyści zachwycili uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wspaniała choreografia, piękne, barwne  stroje, doskonałe wyszkolenie tancerzy i śpiewaków zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W programie wystąpiły zespoły: Fantezia i Soarele z Kiszyniowa, Serpantin z Dubossary oraz Wesoła Karuzela i Altanka z Witebska. Mołdawianie i Białorusini zaprezentowali swoje  tańce ludowe, współczesne oraz klasyczny balet. Niektóre grupy taneczne są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów . Swoją karierę rozpoczynali w nich wybitni mistrzowie sceny mołdawskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Nasi uczniowie docenili kunszt i zaangażowanie artystów. Brawom nie było końca.

 

Galeria


 

 
Smaczna sobota Drukuj Email
Czwartek, 09. Styczeń 2014 01:49

W sobotę można robić wiele różnych rzeczy: grać na komputerze, oglądać TV, grać w LOL-a  czy spać do południa. Uczniowie gimnazjum w Poroninie znaleźli o wiele ciekawszy sposób spędzenia grudniowej soboty. Grupa dziennikarska pracowała z panią Anitą Żegleń nad stworzeniem swojej gazety szkolnej, a członkinie kółka regionalnego pod opieką pani Marii Śliwińskiej trudziły się nad udoskonaleniem umiejętności cukierniczych. Wreszcie nadszedł upragniony czas degustacji wypieków. Młodym dziennikarzom bardzo zasmakowały kruche babeczki, więc postanowili uwiecznić fakt sobotniego spotkania w formie  tej oto notatki. Cóż... było ciekawie, zabawnie, pysznie i całą szkołę mieliśmy dla siebie.

 

Galeria


 

 
« PoczątekPoprzednia61626364656667NastępnaOstatnie »

Strona 61 z 67