logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 730192
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Góra Grosza Drukuj Email
Niedziela, 16. Marzec 2014 20:06

Kolejny raz braliśmy udział w ogólnopolskiej akacji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W wyniku zbiórki prowadzonej przez samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum udało nam się uzyskać 867,28 zł. Najwięcej pieniędzy w szkole zebrała klasa V a z wychowawczynią panią Anitą Żegleń – 359,06 zł, co daje 21,12 zł na ucznia. W klasach I – III najwięcej zebrała klasa III a z wychowawczynią panią Martą Kowalczyk – 69,86 zł (3,18 zł na ucznia), a w gimnazjum klasa I b z wychowawczynią, panią Izabelą Klamerus – 24,50 zł (1,23 zł na ucznia). Zgodnie z ideą akcji zebrane środki zostaną wykorzystane, tak jak w latach poprzednich, na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci i rodzinnych domów dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.


 
Podróże po krainach wyobraźni Drukuj Email
Czwartek, 13. Luty 2014 13:21

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego do udziału w IX edycji Konkursu Czytelniczego Podróże po krainach wyobraźni. Konkurs odbędzie się 19 marca 2014 r. w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. Wśród obowiązkowej lektury konkursowej znalazły się znane i cenione utwory literatury dziecięcej oraz  młodzieżowej: Akademia Pana Kleksa, Godzina pąsowej róży, Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do Świtu, Córka Czarownic oraz jedno z opowiadań Stanisława Lema z tomu Bajki robotów - O maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła. Zachęcamy do zapoznania się regulaminem.


 

 

 
Konkurs literacki „Na tatrzańskim szlaku” Drukuj Email
Piątek, 10. Styczeń 2014 00:18

Patrzmy[...]  na staw, co się tęczy,  i pawi, i stroi w kolory kolibrów. Musiał sprytny góralski staw podpatrzeć, jak tatrzańskie wody malował Wyczółkowski i teraz świetnie jego naśladuje malowanie.

Nadziwić się nie można.

(Kornel Makuszyński)

 

Na zdjęciu: Leon Wyczółkowski Morskie Oko, ok. 1909.,  własność prywatna.

 

Informujemy, że nasza szkoła we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym organizuje już po raz dziewiąty Konkurs literacki „Na tatrzańskim szlaku”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji  jest nieprzemijające piękno górskiej przyrody. Motto konkursu zaczerpnięte z jednego felietonów Kornela Makuszyńskiego pozwoli przypomnieć o przypadającej w bieżącym roku 130. rocznicy urodzin tego wybitnego pisarza, poety związanego z Zakopanem i Tatrami. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin w załączniku.


 

 
Latający dywan, trzęsienie ziemi i Teatr Robotyczny Drukuj Email
Poniedziałek, 24. Luty 2014 00:13

Tuż przed feriami uczniowie z kółka przyrodniczego oraz matematycznego wraz z opiekunami mgr. Mateuszem Timkiem oraz mgr. Michałem Tragarzem wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było aktywne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie przez kilkanaście godzin oglądali ekspozycje i wykonywali niezwykłe eksperymenty. Oto niektóre z atrakcji, które dano było im przeżyć i zobaczyć: próbowali podróżować na latającym dywanie, tworzyli wieeeeeelkie bańki mydlane, za pomocą korbki wytwarzali prąd, bawili się w detektywów (rozpoznawali po śladach, kto jest mordercą), przeżywali symulację trzęsień ziemi, grali na harfie laserowej, sprawdzali wygodę łoża fakira, obejrzeli przedstawienie robotów pt. O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali, a w planetarium wzięli udział w interaktywnej podróży na Saturna. Jesteśmy pewni, że wspomnienia z wyjazdu, zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się w następnych latach na lekcjach matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii… a może jeszcze na kilku innych! Wyjazd odbył się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Galeria

 


 

 
Ferie w Chludowie Drukuj Email
Niedziela, 23. Luty 2014 19:30

Grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką mgr Anny Bartol oraz mgr Renaty Sieczki spędziła podczas ferii kilka wspaniałych dni w zaprzyjaźnionej szkole w Chludowie. W programie pobytu znalazło się wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości pana dyrektora oraz nauczycieli z Zespołu Szkół im. ojca Mariana Żelazka w Chludowie nasi uczniowie zwiedzali Poznań, odbyli podróż zabytkowym tramwajem, jeździli na łyżwach, grali w kręgle, korzystali z centrum tenisowego i aquaparku. Uczniowie wrócili do Poronina wypoczęci i zadowoleni. Cieszymy się, że współpraca naszych szkół dostarczyła dzieciom tak wiele radości.

Galeria


 

 
« PoczątekPoprzednia61626364656667686970NastępnaOstatnie »

Strona 61 z 70