Osoby online

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1158173

V Czekoladowy Dzień Kobiet
Poniedziałek, 16. Marzec 2020 22:02

"Bez kobiet cóż wart, cóż wart byłby świat....?"

10 marca w auli Szkoły Podstawowej im. "Legionów Polskich" odbył się kolejny już "Czekoladowy Dzień Kobiet". Artyści, w tym uczniowie, rodzice i nauczyciele, rozbawili publiczność do łez. Ogromną dawkę śmiechu zaserwowali zebranym Paniom artyści ze słynnej formacji "Last Minutes". Tym razem jednak wystąpili w towarzystwie uroczych Pań. Na zebranych gości czekało wiele atrakcji: m.in. występy uczniów, damsko - męska bitwa na głosy, a jako wisienka na torcie - pokaz tańca Czarnych Łabędzi. Serdecznie dziękujemy naszym niezastąpionym Panom, wszystkim biorącym udział i przygotowującym imprezę za zaangażowanie, poświęcony czas a przede wszystkim za świetną zabawę. Było sympatycznie, czekoladowo i przede wszystkim wesoło.

Fot. Natalia Marusarz-Skubisz

Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Środa, 11. Marzec 2020 15:25

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją rządu o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych informuję:

• W dniach 12 - 25.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze są odwołane.
  • W dniach 12 i 13 marca funkcjonuje świetlica szkolna w godz. 7:45 - 16:00. Proszę, by na zajęcia opiekuńcze w tych dniach przyszli tylko ci uczniowie, którym nie jesteście Państwo w stanie zapewnić opieki.
  • W dniach 16-25 marca zajęcia dydaktyczno - wychowawcze oraz opiekuńcze całkowicie odwołane. Budynek szkoły zostanie zamknięty. Kontakt ze szkołą: telefoniczniczny: 182074186, mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i poprzez dziennik elektroniczny Librus.
  • Proszę, by uczniowie zgodnie z zaleceniami nie opuszczali swoich domów, nie uczestniczyli w różnych imprezach kulturalnych, sportowych.
  • Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. W związku z tym proszę, by uczniowie sprawdzali przesyłane informacje od nauczycieli przedmiotów poprzez dziennik elektroniczny  i w miarę możliwości wykonywali polecenia nauczycieli dotyczące realizacji podstawy programowej.Szczególnie uczniowie klas VIII przystępujących do egzaminów zewnętrznych.
  • godnie z ustawą dla rodzica, który ma dziecko do lat 8 przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni (szczegóły na stronie internetowej ZUS).
  • Informacje dotyczące zawieszenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych znajdują się również na stronie MEN https://liblink.pl/QUwI8IJ3bG
  • Informacje dotyczące koronawirusa znajdują się na stronie www.gow.pl/koronawirus
  • Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna przez całą dobę 7 dni w tygodniu  nr tel.: 800190590

Proszę śledzić informacje w mediach,na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej,  na stronie szkoły i dzienniku elektronicznym.

Zofia Chowaniec

Zawody o Puchar Wójta Gminy Poronin w Slalomie Gigancie Dzieci
Sobota, 14. Marzec 2020 11:21

Roczniki: 2009-2010

I miejsce - Jagoda Żegleń, Maciej Dyląg, II miejsce - Maja Święchowicz, Piotr Pawlikowski

Roczniki: 2007 - 2008

I miejsce - Bartosz Tokarczyk

Roczniki: 2005 - 2006

I miejsce: Aleksander Głód

Każdy zawodnik naszej szkoły przyczynił się do wywalczenia I miejsca i tym samym do zdobycia  Pucharu Wójta Gminy Poronin przez naszą szkołę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!!!

Zdjęcia - M. Tragarz

Zapisy uczniów do klasy I w zaplanowanym terminie
Poniedziałek, 02. Marzec 2020 23:59

Zapisy do  klasy I na rok szkolny 2020 / 2021 odbędą się w planowanym terminie tj. 12.03.2020 r. o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej w Poroninie

Dokumenty niezbędne do zapisu ( do wglądu):

• skrócony akt urodzenia dziecka,
  • dowody osobiste obojga rodziców/ prawnych opiekunów,
  • dokument dziecka z numerem PESEL.

W przypadku realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko w innej szkole proszę o dostarczenie pisemnej informacji do sekretariatu szkoły.

Uwaga! Przesunięcie terminu ogłoszenia wyników XV Konkursu Literackiego "Na tatrzańskim szlaku"
Poniedziałek, 09. Marzec 2020 21:02

Informujemy, że wyniki zostaną przekazane do szkół w czwartek 12.03.2020 r.

Za zmianę terminu przepraszamy.