Osoby online

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 602391

IV Maraton Czytania „Czytam, bo tak!” Drukuj Email
Czwartek, 24. Maj 2018 13:46

Książka żyje tyle razy, ile została przeczytana …

W dniu 25 maja 2018 r. w pociągu Podhalańskiej Kolei Regionalnej relacji Nowy Targ – Zakopane odbędzie się IV Maraton Czytania „Czytam, bo tak!” organizowany przez naszą szkołę we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminną Biblioteką Publiczną. Rozpoczynamy o godz. 12.00 na stacji kolejowej w Poroninie, a rozkład jazdy Maratonu podajemy w załączniku.

Impreza ta organizowana już od kilku lat na terenie Gminy Poronin jednoczy społeczność lokalną wokół idei propagowania czytelnictwa.  Maraton trwa 12 godzin (od południa do północy), podczas których nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz inne osoby zaprzyjaźnione ze szkołą czytają na głos wskazaną przez organizatorów literaturę.

Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego objął honorowym patronatem tegoroczną edycję Maratonu Czytania „Czytam, bo tak!”

Wierzymy, że ta forma imprezy zachęci wszystkich do podróży koleją z nieodłącznym towarzyszem – książką. Bądźcie w tym dniu z nami! Przygotowaliśmy niespodziankę!

Uwaga! Zmiana terminu Konkursu Czytelniczego Drukuj Email
Czwartek, 10. Maj 2018 23:08

Informujemy, że ze względów organizacyjnych uległ zmianie termin XIII edycji Konkursu Czytelniczego.
Konkurs odbędzie się 29 maja br.

Regulamin uwzględniający korektę terminu – w załączniku.

Wsiąść do pociągu wcale nie byle jakiego Drukuj Email
Środa, 25. Kwiecień 2018 19:06

W dniu 21 kwietnia ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Codziennie kilkanaście pociągów będzie zatrzymywać się na stacji w Poroninie. Nasi uczniowie wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Budyn oraz z panią Elżbietą Styrczulą testowali jazdę pociągiem nowej kolei. Atrakcji było sporo, kolejarze zdali egzamin w oczach naszych uczniów.

822 nowe książki w szkolnej bibliotece Drukuj Email
Środa, 25. Kwiecień 2018 18:53

W ubiegłym roku biblioteka szkolna znacząco wzbogaciła swój księgozbiór. Dzięki funduszom pozyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono 822 książki na kwotę 15 000 zł. Znajduje się wśród nich się wiele poczytnych nowości.

Nowe książki uczniowie mogli obejrzeć podczas promocji Programu, która odbyła się w auli hali sportowej. Każdy mógł wybrać dla siebie coś, co chciałby przeczytać. Kiedy już książki znalazły się w bibliotece, mnóstwo uczniów ustawiło się w kolejce, aby nareszcie wypożyczyć swoją wymarzoną lekturę. Najbardziej poczytne okazały się serie: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Dziennik cwaniaczka”, „Dary Aniołów” oraz „Igrzyska śmierci”.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez pana Jacka Kucia oraz pana Rafała Łukaszczyka, a promującego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

… nie zapominajcie o odwiedzinach szkolnej biblioteki!

Film: https://www.youtube.com/watch?v=wyAzAZiyNuI&feature=share

Harcerze, urwisy i psotne dzieciaki Drukuj Email
Wtorek, 17. Kwiecień 2018 22:19

W dniu 15 maja odbędzie się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Czytelniczego przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego. Tytuł tegorocznego konkursu brzmi: „Harcerze, urwisy i psotne dzieciaki”.

Uczestnicy konkursu powinni zapoznać się z następującymi utworami:

1. Adam Bahdaj: Stawiam na Tolka Banana
  2. Małgorzata Musierowicz: Noelka
  3. Edmund Niziurski: Księga urwisów
  4. Hanna Ożogowska: Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek
  5. Seweryna Szmaglewska: Czarne stopy

Szczegóły konkursu w załączniku. Zapraszamy!