Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

W październiku na lekcjach techniki w klasach VI wykorzystano sprzęt do obróbki drewna do wykonania karmników dla ptaków. W ramach Kółka Młodego Inżyniera tworzono nadal modele Lego Technic, które były następnie prezentowane podczas Festiwalu Nauki im. Prof. Franciszka Łukaszczyka organizowanego w ramach obchodów Roku prof. Franciszka Łukaszczyka w Gminie Poronin.  Podczas festiwalu korzystano z aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" - wykonano zdjęcia dokumentujące wydarzenie. Zestawy robotów Lego zaprezentowano z okazji dnia z robotyką, na którym uczniowie ze szkoły mogli zapoznać się z ofertą Kółka Młodego Inżyniera i spróbować swoich sił podczas budowy i programowania własnych projektów Lego.
W Dniu Nauczyciela, podczas przedstawienia, wykorzystano zakupione w ramach programu oświetlenie studyjne i mikrofony krawatowe.