Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

9 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbyła się XVIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku Wolnej Ojczyźnie”. Było to wielkie Święto Doświadczeń z Języka Polskiego. Artyści mieli możliwość poznać tajniki kultury żywego słowa, a także emocji, uczuć związanych z patriotyzmem, tożsamością. Prezentowane wiersze, pełne emocji i miłości do Ojczyzny, wybrzmiały na szkolnej auli.

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

 

Podczas spotkania rozdano także nagrody w konkursie plastycznym pt. „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie. Pieśń legionowa w obrazie”. Interpretacja pieśni i stworzenie na jej podstawie obrazu to sztuka niełatwa, jednak dzieci poradziły sobie z nią śpiewająco! 

Dziękujemy szanownemu jury  konkursu recytatorskiego - w składzie:
pani Maria Śliwińska, 
pani Maria Dawidek, 
pani Regina Korczak-Watycha 
pani Zofia Chowaniec, 
pani Anna Malacina - Karpiel, 
pan Maciej Dziubas 

za udział w konkursie, poświęcony czas i wszystkie wskazówki przekazane młodym patriotom. 
Pani Wójt - Anicie Żegleń serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagrody specjalnej. 
Dziękujemy naszej Pani Dyrektor - Katarzynie Budyn oraz polonistkom - Pani Alicji Szyszce i Pani Ewelinie Rzadkosz za zorganizowanie tego dnia, trzymanie pieczy nad wszystkim i wspieranie swoich podopiecznych. 
Wszystkim nagrodzonym z całego serca gratulujemy! Cieszymy się, że jesteście patriotami, potraficie tak pięknie, z szacunkiem i wrażliwością mówić o tym, co polskie, nasze. 
To była uczta dla ucha i ducha! 
Do zobaczenia za rok!