Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

10 listopada 2022 r. w szkolnej auli Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbyła się wyjątkowa Wieczornica Patriotyczna.

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

 

 W pierwszej części spotkania nasi uczniowie przedstawili symboliczne i wzruszające widowisko pt. "Ojczyzna Orlich Gniazd", kobieca formacja "First Minute" stworzyła nostalgiczny, pełen zadumy i refleksji klimat, dzięki swoim interpretacjom poezji śpiewanej. Dziewczynki z klas VI i VII zaprezentowały efektowny taniec z szarfami. Pięknie wkomponowały się w nasz program również koncerty podopiecznych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza - Filia w Poroninie. Dziękujemy za Waszą obecność. Dopełnieniem tej części artystycznej był występ Ani Rudenko, naszej zdolnej pianistki z klasy VIII, która pochodzi z Ukrainy i tam ukończyła swoją naukę gry na instrumencie. Drugiej  części spotkania przyświecała idea zaangażowania wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania razem z Orkiestrą Dętą OSP z Tokarni. Serdecznie dziękujemy za przybycie, uświetnienie naszej uroczystości i niezwykłą atmosferę ! 
Bardzo cieszy nas fakt, że w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole spotkali się przedstawiciele władz, emerytowani nauczyciele, sympatycy naszej szkoły z różnych pokoleń, absolwenci, rodzice, dzieci, dziadkowie i goście, dzięki którym ten wieczór był pięknym świadectwem żywego ducha tożsamości patriotycznej w naszej małej Ojczyźnie. Swą obecnością zaszczycili nas  przedstawiciele władz, na czele z: Wójt Gminy Poronin - Panią Anitą Żegleń, Wójtem Gminy Tokarnia - Panem Markiem Kluską oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych -  Panią Beatą Chałupką. Dziękujemy Pani Zofii Chowaniec, która w dalszym ciągu nas wspiera w działaniach. 
Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Budyn oraz Panu Jackowi Kuciowi za zawodowe prowadzenie spotkania i dodawanie otuchy artystom. 
To był pięknie spędzony czas 
Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za to, że mogliśmy doznać tak wielu wzruszeń...