Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

10 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Połączyliśmy ten dzień z Festiwalem Nauki im. prof. Franciszka Łukaszczyka, który był świadkiem odzyskiwania niepodległości przez Polskę a później  został ojcem polskiej onkologii.

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

 Nasi uczniowie wzięli udział w grze terenowej pt. „O Legionach w Poroninie… czyli zagraj z historią” , w której zadania były wplecione zagadnienia związane z prof. Franciszkiem Łukaszczykiem. Zadanie dotyczące profesora należało wykonać w gościnnych progach Urzędu Gminy w Poroninie. Uczniowie w czasie gry między innymi śpiewali piosenki legionowe, układali wiersze o patronie, rysowali portret J. Piłsudskiego i utrwalali wiedzę o legionistach.