Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

30 czerwca 2022 r. w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Suchem odbyła się wyjątkowa sesja Rady Gminy z udziałem zaproszonych gości. 

Podczas spotkania miało miejsce uroczyste pożegnanie naszej Pani Dyrektor - Zofii Chowaniec, która udaje się na zasłużoną emeryturę. Pani Zofia Chowaniec przez ostatnich 20 lat była dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie. Wychowała wiele pokoleń, nauczyła wzrastania do patriotyzmu, odkrywała talenty, motywowała do pracy, pielęgnowała tradycje i wartości regionu. Stała na straży dobra, piękna i estetyki. Potrafiła obdarować życzliwym słowem, życiową mądrością, inspirować do działania uczniów i nauczycieli. Przez 40 lat nienagannie i z zaangażowaniem wykonywała powierzone Jej kolejno nowe obowiązki. Z Jej inicjatywy powstało szkolne muzeum historyczno - regionalne, które od lat gromadzi sympatyków szkoły w swoich przytulnych progach. Podczas spotkania Pani Dyrektor otrzymała kwiaty, piękną chustę góralską oraz podziękowania z rąk władz gminnych na czele z Panią Wójt Anitą Żegleń. W krótkim przemówieniu podziękowała wszystkim za współpracę i piękne lata w szkole, które zostaną w Jej pamięci na zawsze.

Szanowna Pani Dyrektor

Składamy Pani serdeczne gratulacje i dołączamy się do podziękowań oraz życzeń Samorządu Gminy. Dziękujemy za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i otwartość. Współpraca z Panią była dla nas wszystkich prawdziwą przyjemnością i stanowić będzie już zawsze ważny rozdział w naszym życiu. Dziękujemy za każde ciepłe słowo, otwarte serce i Pani serdeczność.  Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, żeby znalazła Pani czas dla siebie, na odpoczynek, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań, a także dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym, bo przecież ... "Każdy koniec drogi jest w rzeczywistości początkiem nowej podróży".
 
Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Pani Wójt z ogromną radością nagrodziła również naszego wybitnego absolwenta - Mateusza Bobaka, który w sposób wzorcowy reprezentował Szkołę oraz Gminę w wielu prestiżowych konkursach i olimpiadach. Chłopiec, od którego można nauczyć się wielu cech, m. in. skromności, wrażliwości i sumienności. Utalentowany uczeń otrzymał z rąk Pani Wójt list gratulacyjny oraz kilka imponujących tomów wartościowych lektur, które z pewnością wykorzysta do wnikliwych badań historycznych. 
Mateuszowi towarzyszyli w tym wyjątkowym dniu Jego opiekunowie naukowi - Pan Jacek Kuć oraz ks. dr Sławomir Filipek. Z ogromną radością informujemy Państwa, iż na sesji Rady Gminy nasi nauczyciele: Pan Jacek Kuć oraz ks. Sławomir Filipek otrzymali Nagrodę Wójta Gminy Poronin. Serdecznie gratulujemy, nagroda w pełni zasłużona za trud, poświęcenie i pracę! Ponadto Pani Wójt złożyła podziękowania oraz wyrazy szczególnego szacunku i uznania za trud wychowania rodzicom Mateusza - Pani Magdalenie i Panu Maciejowi Bobakom, którzy wspierali chłopca, dali mu skrzydła do rozwoju i zapewnili higienę uczenia się oraz odpoczynku.
Jesteśmy dumni, że mieliśmy tak wyjątkowego ucznia w naszej szkole, który odnosił liczne sukcesy w konkursach wiedzy. Mateusz był laureatem Małopolskiego Biblijnego Konkursu Tematycznego "Z Dobrą Nowiną przez życie" oraz laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego. Ponadto podczas dzisiejszego wydarzenia Pani Wójt Anita Żegleń, przewodniczący Pan Adam Pawlikowski i wiceprzewodnicząca  Pani Anna Zasada wręczyli nagrody i stypendia sportowcom. Wśród wyróżnionych znalazła się również nasza uczennica klasy IV a - Anna Grela, która na co dzień trenuje biegi narciarskie. Wielkie brawa! Serdecznie gratulujemy Ani i jej rodzicom. Życzymy dużo zapału, siły i niegasnącej motywacji do treningów!
 
Fot: Gmina Poronin