Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

W ubiegłą niedzielę 12 czerwca 2022 r. odbył się V Festyn rodzinny „Szkolnik na Grapie" organizowany przez Szkołę Podstawową im. Legionów Polskich w Poroninie. Pogoda nam dopisywała, więc wszystkie zabawy i występy można było oglądać na scenie plenerowej na boisku szkolnym.

Przy wejściu do muzeum historyczno-regionalnego można było wymienić w kantorze złotówki na legiony - walutę obowiązującą podczas naszego pikniku. Przez cały dzień odbywała się loteria fantowa "Piąteczkowo". Rodzice, dziadkowie obecni na festynie dopingowali swoje pociechy podczas  występów w "Mam Talent", pokazie tańca towarzyskiego. Zebrani mogli także poczuć się jak w niebie, a to za sprawą programu artystycznego pt. "Zwyrtała" w wykonaniu uczniów naszego kółka teatralnego. W przerwach między występami nasi niezawodni konferansjerzy - Pani Janina Michna oraz Pan Jacek Kuć przeprowadzali konkursy, zagadki, łamańce językowe. Pani Dyrektor Zofia Chowaniec podsumowała projekt "Apokalipsa Jedynek", czytając fragmenty publikacji autorstwa naszych uczniów. Korzystając z licznych atrakcji można było m. in. napić się pysznej kawy i zjeść ciastko w Cafe Belfer, spróbować zdrowej żywności w kąciku smakołyków, skosztować "Babcynego jodełka" i dań z grila. Dla pasjonatek modnych fryzur i makijażu zorganizowano Kącik "Fale, loki, koki...", a także malowanie twarzy, tatuaże. Mieliśmy również możliwość zdobywania wiedzy przez zabawę przy kąciku naukowym i tematycznym oraz poznawania wyjątkowych pasji kolekcjonerskich naszych dzieci. Wielkie brawa zebrał pokaz zmysłu sensorycznego oraz haftu.

Najwięcej radości zaś sprawiła ścianka wspinaczkowa operowana przez pracowników TOPR oraz Fotobudka. Ponadto dzieci z całymi rodzinami uczestniczyły w grach i zabawach zręcznościowych. Nauczyciele wychowania fizycznego zadbali o zawody i konkurencje sprawnościowe z dużą dawką humoru. W trakcie imprezy byliśmy świadkami motorowego show, które wywarło ogromne wrażenie na publiczności, zwłaszcza najmłodszej. Mamy nadzieję, że każdy na festynie znalazł coś dla siebie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział i pomoc w przygotowaniu imprezy, Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom za zaangażowanie, piękne fanty i super atrakcje. 
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne występy, za przedstawienie swoich pasji, zainteresowań i wyśmienitą zabawę. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie stoisk i pomoc przy organizacji. Dziękujemy Pani Dyrektor Zofii Chowaniec i Pani Wicedyrektor Katarzynie Budyn za trzymanie pieczy nad całym przedsięwzięciem. Było po prostu EKSTRA!