Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

W dniach 28 i 29 października 2021 roku 30 uczniów klas VIII a,b i czterech uczniów klasy VII b naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce szkolnej na Lubelszczyznę. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu Poznaj Polskę – finansowana z budżetu państwa i budżetu samorządu (Gminy Poronin).

 Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Lublin i Kozłówkę.  Niezwykłe wrażenia i wiele refleksji wzbudziło Państwowe Muzeum na Majdanku, spacer ulicami Starego Miasta w Lublinie. Wyjątkowe wrażenia towarzyszyły zwiedzaniu Archikatedry Lubelskiej, gdzie znajduje się niezwykłe miejsce - zakrystia akustyczna. W Kozłówce uczniowie zwiedzili Muzeum Zamoyskich, które mieści się w pięknym XVIII - wiecznym zespole pałacowo-parkowym. Zobaczyli tam również pamiątki związane z pobytem w Kozłówce w czasie okupacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz usunięty z Poronina i znajdujący się w tamtejszym muzeum pomnik W. Lenina.

Drugi dzień wycieczki dzień to  zwiedzanie Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Największe wrażenie zrobiła „Chata” Stefana Żeromskiego w Nałęczowie i piękna panorama Kazimierza Dolnego podziwiana z Góry Trzech Krzyży.