szkolaporonin@poronin.pl

14 października 2024r. w auli Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie przeżywaliśmy chwile pełne uznania i wdzięczności dla tych, którzy na co dzień dbają o kształcenie i rozwój przyszłych pokoleń! W tym uroczystym dniu towarzyszyli nam wyjątkowi goście – Pani Wójt Anita Żegleń, emerytowana Dyrektor Szkoły Pani Władysława Tragarz oraz rodzice naszych uczniów.

Jak zawsze nie zawiedli nas młodzi artyści z klasy VIII b pod kierunkiem Pana Rafała Łukaszczyka, którzy swoim występem dodali blasku temu ważnemu spotkaniu. Sen spóźnionego na lekcję Jędrka dostarczył widzom mnóstwa śmiechu i  zaskakujących zwrotów akcji... Mimo tego, że zdarza Wam się praktykować „sen ławkowy” – mamy nadzieję, że przedstawiony, wywrócony do góry nogami świat szkolny, nie stanie się naszą rzeczywistością. Uczniowie w pięknych słowach podsumowali swój występ: „Choć czasem narzekamy, w szkole uczymy się jak żyć, kombinować, nauczyciele pomagają nam zrozumieć świat. Są jak przewodnicy – bez nich byśmy nie dotarli do celu”.

Pani Dyrektor Katarzyna Budyn zaprezentowała całe grono nauczycielskie, wręczając okolicznościowe Nagrody Dyrektora oraz Podziękowania. Nie zabrakło gratulacji i serdeczności również dla pracowników administracji i obsługi. Pani Dyrektor podkreśliła, że praca w charakterze nauczyciela jest pracą coraz trudniejszą, bardziej wymagającą, ale również wyjątkową, pełną przygód.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe życzenia, prezent i pyszny poczęstunek!

Serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, za Wasze nieustające starania, zaangażowanie, poświęcenie. Życzymy, aby nigdy nie zabrakło siły i determinacji, by kształtować młode umysły i serca - nawet gdy jest to trudne i wymagające. Życzymy niekończącej się pasji, cierpliwości i satysfakcji.

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości