szkolaporonin@poronin.pl

20.05 klasy pierwsze wzięły udział w wycieczce do Rabkolandu, gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych.

Pierwsza część warsztatów poświęcona była ekosystemowi łąki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie owady można spotkać na łące oraz jak ważną rolę odgrywają one w utrzymaniu równowagi ekologicznej. Szczególną uwagę zwrócono na cykl rozwoju motyla. Każde dziecko miało również okazję przygotować własną pamiątkę z wycieczki.

Po zakończeniu warsztatów nadszedł czas na zabawę w Parku Rozrywki Rabkoland. Dzieci z radością korzystały z licznych atrakcji.

Wycieczka do Rabkolandu była nie tylko okazją do nauki, ale również do wspaniałej zabawy i integracji. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne nowych doświadczeń i wiedzy o przyrodzie.