Po zimowym remoncie auli, korytarza i sali lekcyjnej, który trwał od listopada zeszłego roku, w wakacje nadszedł czas na odnowienie parteru w budynku szkoły. Piękne jasne kolory korytarza, poszerzone wejście, wymieniona stolarka drzwiowa, nowe kaloryfery i wymienione oświetlenie odmieniły wnętrze szkoły. Korytarz szkolny stał się jakby bardziej przestronny i jasny. Zrobiono również gruntowny remont sekretariatu i gabinetu dyrektora, co wiązało się nie tylko ze zmianą wizerunku tego miejsca, ale również z wymianą instalacji elektrycznej, oświetlenia i ogrzewania. Najwięcej radości jednak sprawił gruntowny remont łazienki chłopców – to pomieszczenie zmieniło się nie do poznania – wymieniono niemal wszystko i stworzono piękne nowoczesne wnętrze.

Na pierwszym piętrze wyremontowano salę nr 19, przekształcając ją w „ekopracownię” – w nowej aranżacji kolorystycznej wkrótce pojawi się nowoczesne wyposażenie. Uczniowie będą mogli realizować ciekawe projekty ekologiczne, obserwować i badać świat przyrodniczy. Również w tej sali wymieniono oświetlenie, kaloryfery i położono panele podłogowe.
Prace remontowe zostały sfinansowane z budżetu Gminy Poronin, która przeznaczyła na ten cel w latach 2022-2023 łącznie ponad 240 tys. złotych. Rada Rodziców przekazała 13 tys. złotych (środki na ten cel zostały zebrane w czasie Szkolnika jako efekt wspólnej pracy nauczycieli, uczniów, rodziców i darczyńców) na malowanie korytarza na parterze i sali projektowej oraz montaż paneli w nowej pracowni.

Prace remontowe w szkole pokazały, że dzięki zaangażowaniu wielu ludzi – od organu prowadzącego reprezentowanego przez panią Wójt Anitę Żegleń i państwa Radnych Gminy Poronin poprzez nauczycieli i rodziców aż po uczniów - szkoła może zmienić swoje oblicze i stać się miejscem ładniejszym, nowoczesnym i przede wszystkim przyjaźniejszym dla społeczności szkolnej.

Takie wspólne działania mające na celu poprawienie komfortu pracy przynoszą wiele satysfakcji i pokazują sens osiągania wyznaczonych celów.

Cała społeczność szkolna wyraża wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do zmiany wizerunku naszej szkoły.