Nasza szkoła bierze udział w akcji - NARODOWE CZYTANIE pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Lekturą 12 odsłony wydarzenia jest znane i cenione "Nad Niemnem" - Elizy Orzeszkowej. Z tej okazji 11.09 2023 r. w poniedziałek spotkamy się na boisku szkolnym i zaangażujemy do wspólnej lektury w ciekawy, sympatyczny sposób.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy  przychodzą do szkoły w strojach z epoki pozytywizmu, o czym zostali poinformowani.
Poszukajmy ciekawych stylizacji rodem z Nad Niemnem i włączmy się do akcji promującej czytelnictwo!

Plan działania na ten dzień jest następujący:

• Od 8.00 będzie można zrobić sobie zdjęcie w fotobudce ze specjalnym logo akcji. Fotobudka będzie dostępna do jej zakończenia.
  • 9.00 -  Tworzymy napis: NAD NIEMNEM i robimy pamiątkowe zdjęcie.
  • 9.30 - Piknik na boisku szkolnym - śniadanie z Orzeszkową. Prośba do uczniów, by mieli ze sobą koce oraz jedzenie/picie.
  • W programie wizyta specjalnego gościa - samej Elizy Orzeszkowej oraz wspólne czytanie fragmentów powieści przez Dyrekcję, nauczycieli i uczniów.
  • Ok. 11.00 - Pokaz pozytywistycznej mody pt. "W duchu epoki". Wybór najciekawszej kreacji rodem z Nad Niemnem.
  • 12.00  Rozstrzygnięcie konkursu kostiumowego dla uczniów. Wyłonienie zwycięzców i rozdanie pamiątkowych voucherów. Jeśli wygra jedna bezkonkurencyjna kreacja - mamy dla tej osoby voucher na "Dzień bez pytania", natomiast jeśli cała klasa stanie na wysokości zadania - voucher na "zwolnienie ze sprawdzianu".
  • 12.15 Zakończenie akcji i powrót na lekcje.

Celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Zapraszamy do edukacji przez zabawę również wszystkich sympatyków naszej szkoły! Będzie się działo!